środa, 26 grudnia 2018

Pełnych...

Świątecznego dnia ostatnie godziny.
W czasie naszej walki, kurczowo trzymałam się słów "jeszcze będzie pięknie, jeszcze będzie normalnie". Upływające miesiące wyprostowały złudzenia, dając piękno związane z wygrywaniem i akceptację normalności, dostosowaną do świata onkologicznego. Jesteśmy w tym świecie tak głęboko, że nie pamiętam już innego życia. Piękno i normalność, dalekie od normalności wg ram jakie znaliśmy, jest wyjątkowe w tajemnicy przetrwania. To doświadczenie dwóch żyć z zasadniczo różniącymi się marzeniami, hierarchią wartości i bólem, który ma swoje stałe miejsce od dnia diagnozy.
Jak nigdy monotonia i brak paniki w walce o życie, czyni dzień szczęśliwym...że można nie chcieć już nic więcej, ale to nie wystarczy, bo poznani wojownicy, również muszą doświadczać spokoju, by serce nieobojętne odpoczęło. Nie odpocznę.
Niegasnąca nadzieja Świąt, to ciężka artyleria dla choroby, dla bezsilności i realności niespełniających się życzeń jak modlitwy. Świąt pełnych nadziei życzę...

Przyjdź na świat,
By wyrównać rachunki strat.
Żeby zająć wśród nas,
Puste miejsce przy stole.
Jeszcze raz pozwól cieszyć się dzieckiem w nas,
I zapomnieć że są puste miejsca przy stole.

A nadzieja znów wstąpi w nas,
Nieobecnych pojawią się cienie.
Uwierzyli kolejny raz,
W jeszcze jedno Boże Narodzenie.
I choć przygasł świąteczny gwar,
Bo zabrakło znów czyjegoś głosu.
Przyjdź tu do nas i z nami trwaj,
Wbrew tak zwanej ironii losu.” .

https://www.facebook.com/reniawalczyzrakiem/photos/a.162027624599143/350318259103411/?type=3&theater

Dziękujemy Mikołajom - rodzinie Piecuch, Marczyńskich, rodzinie pani Kamili, pani Liwii, Kubie i Marcie za wspaniałe prezenty dla Adasia 💗 
Dziękujemy Matt Smok, Maciejowi i Kasi za wsparcie konta Adasiowego 💗
Dziękujemy Kochani za przepiękne kartki świąteczne!

Myśl na dni grudniowe "za­rażaj uśmie­chem - nie­chaj Cię biorą za wa­riata, odsłoń ra­dośnie zęby do niez­na­jome­go, po­daruj mu po­zytyw­ne­go ko­pa na resztę dnia :) "Produkcja naszych ciastek i czekolady bez cukru :) 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz