niedziela, 5 marca 2017

Wyniki rezonansu- luty

To był dla nas wspaniały tydzień!

Oczekiwanie na wyniki rezonansu, jest czasem z dużą ilością stresu, brak zmian w obrazie w porównaniu z obrazem z sierpnia i listopada powoduje, ze fruwamy
Co więc wzmacnia się jeszcze i uwidacznia jako pozostałość w części śródmózgowia?

Rezonans pazdziernik 2014


MRI styczeń 2014, maj 2015 
Rezonans sierpień 2016

Rezonans luty 2017

Z tkanki guza nieaktywnej wzmacnia się torbiel, ma 9 mm. W maju 2015 roku ponad guzem urosły 4 torbiele, w sierpniu pozostała jedna.
Wnętrze torbieli to bezkomórkowa masa a jej ścianki są tkanką nabłonkową. Dokąd nie uciska, nie blokuje przepływu płynu mózgowo-rdzeniowego nie stosuje się żadnego leczenia.


Może się wchłonąć sama na to liczymy
Jeśli wzrośnie do niebezpiecznych rozmiarów, udrażnia się ją endoskopowo, lub mikrochirurgicznie, choć jest teraz operacyjna, dokad nie rośnie w stronę kąta mostowo-móżdzkowego, wiecej powiklań niesie zabieg.
To własnie ona powoduje, że nasze obrazy radiolodzy nie opisują jako czysto...
W razie nowych symptomów, mamy dzwonić do GOSH.
Termin kolejnego rezonansu, to druga połowa maja.
Przy świetnych wynikach jakie mamy, lekarze mówią o 50% szans dotrwania bez wznowy do przyszłego roku.
Adaśka leczenie przy tak mocnej regresji guza, już jest ponad statystykami, jesteśmy najlepszych myśli
W hospicjum Little Havens 15.02.17

Czekamy na wyniki testów hormonalnych, wykonanych 23 lutego na oddziale Kingfisher w GOSH (glucagon test i LRHR test). Maja byc w ciagu 6-8 tyg, dlatego termin wizyty z endokrynologiem mamy ustalony na 15 maja, wtedy też dowiemy sie co dalej, czy czekaja nas zastrzyki hormonalne. Na 2 maja mamy termin testów neuropsychologicznych, które ocenią skale dojrzałości umysłowej, inteligencji i czy wszystkie funkcje poznawcze są prawidłowe.
Jako rodzice nie możemy być tłumaczami dla Adasia w czasie testów, będą wiec przeprowadzone przez polskiego neuropsychologa Adama Kuczyńskiego pracującego w GOSH, jednego z najlepszych specjalistów w Londynie, autora wielu publikacji dotyczących pediatrycznych uszkodzeń mózgu.
Kontynuujemy rehabilitacje. Lewa nóżka trudno dopina się w buciku. Wciąż utrzymuje się napięcie lewej stopy, ale już nie męczy się tak szybko.27 marca jedziemy na usg serduszka. Trzymamy wiec rękę na pulsie, wzmacniąjąc jego organizm naturalnie jak możemy.
Cieszymy się czasem poza szpitalami, skradzionego wcześniej dzieciństwa ...
Pięknie wiosna się dla nas zaczyna :)2 komentarze:

  1. Pięknie się czyta: to był dla nas wspaniały tydzień:-) oby każdy następny tydzień, miesiąc, rok, ba.... dekada takie były. Z całego serca Wam tego życzymy! U nad też wspaniały tydzień, oczodół czysty ☺ trzymamy mocno kciuki i pozdrawiamy znad morza ☺😘

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo dziękujemy :) Cieszymy się z wyników, kciuki i za Was!

      Usuń