piątek, 7 kwietnia 2017

Kardiolog GOSH 27 marca, przed salą operacyjną 7 kwietnia

Tydzień temu odbyła się wizyta u kardiologa i usg serduszka.Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej (dziura w serduszku) zdiagnozowany w lutym 2015 roku, pozostaje bez zmian.
Cyklofosfamid, który braliśmy przez pół roku, działa na mięsień sercowy, główne jego powikłania, to problemy z układem krążenia, pozostajemy dalej pod kontrolą.
Nie zdarza się nam już utrata oddechu w czasie snu, czy jazdy autem. Brak guza uwolnił nas od niebezpieczeństwa utraty życia w sposób nagły....
9 mm cysta znajduje się ponad mostem pnia mózgu, jeśli serduszko pracuje prawidłowo, symptomy skłaniają się do stwierdzenia, że to jej obecność powoduje u Adasia notoryczną czkawkę i chrząkanie.
Niskie ciśnienie, z którym zmagamy się od operacji w maju 2015, gdy progresja guza w stronę mostu pnia naruszyła struktury, nie wskazuje na odwracalność stanu. Adasia ciśnienie znajduje się na 1 centylu przy 9 stopniowej skali dla chłopców, jest więc najniższe.
Zastanawiałam się, jak możliwe, by przy ciśnieniu 83/42 być taką wielką energią  dla mnie samej takie ciśnienie powodowałoby ciężką głowę...
W ciągu dnia aktywność Adasia jest ogromna, taka więc jest jego uroda, przeciw cyferkom
Wczorajsze pobranie krwi , było ostatnim przed dzisiejszą operacją wyciągnięcia portu donaczyniowego.
Nie będziemy musieli trzymać się już procedur jak na chemii, pomimo przerwy od niej.
Pozostanie nam w główce inny cewnik, do podawania chemii dokomorowo i usuwania nadmiaru płynu mózgowo-rdzeniowego. Cewnik ommaya załozony 26 maja 2015 r.
Adasia zabrali już na salę operacyjną, dostaliśmy pager, który powiadomi nas, kiedy mamy wrócić na oddział.Czekamy...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz