piątek, 6 marca 2015

Życie Piły - Pomagamy Adasiowi!!
Atrakcje dla małych i dużych, wyjątkowy bieg, licytacje i - przede wszystkim - okazja do pomocy. W sobotę w Pile Festyn Charytatywny na rzecz cierpiącego na guza pnia mózgu Adasia.
Historię chłopca przedstawialiśmy w Życiu Piły już kilkakrotnie. 3,5-letni Adaś Undro mieszka obecnie pod Londynem, ale jego rodzina pochodzi z Piły. We wrześniu ubiegłego roku zdiagnozowano u niego nowotwór pnia mózgu. Lekarze w Wielkiej Brytanii usunęli 60% nowotworu, reszta jest niestety nieoperacyjna. Jedyną szansą na wyleczenie Adasia jest radioterapia protonowa, której koszt to około 300 tysięcy złotych. Pieniądze będą potrzebne również na rehabilitację po zabiegu. Dlatego w sobotę w Pile odbędzie się Festyn Charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie chłopca.

Festyn odbędzie się w Szkole Podstawowej numer 12 przy ul. Lelewela w Pile. Początek o 10.00. W programie m.in. pokazy służb mundurowych, magiczny pokaz iluzji, kiermasz i licytacje. Pod młotek pójdą m.in.: vouchery na sesje fotograficzne ufundowane przez Roberta Judyckiego i Sławomira Nakonecznego, talon na tort marzeń - w formie buta biegacza ufundowany przez Planetę Ciast oraz kalendarz i piłka do gry w siatkówkę z podpisami zawodniczek PGNiG Nafty Piła. Jest też sporo książek z autografami i dedykacjami, m.in.: "Gościu. Auto-bio Grabaż" z podpisami członków zespołu Strachy Na Lachy, "Jak tu nie biegać" Beaty Sadowskiej z dedykacją od autorki, "Warto mimo wszystko" z wpisem Anny Dymnej i "Warto być dobrym" ze specjalną dedykacją od Krzysztofa Ziemca. Na licytacje wystawiony zostanie też kupon na szkolenie psa i opiekuna w Akademii Gucia i Baji od Stowarzyszenia DOGonić Radość. Nie zabraknie też muzycznych gadżetów. Pod młotek pójdą m.in.: płyta formacji Strachy na Lachy "Autor" z autografami członków zespołu, krążek Modern Talking "Back for good" z autografem Tomasa Andersa i płyta formacji Luxtorpeda, również z podpisami muzyków. Będzie też można powalczyć o plakat z filmu "Róża" z podziękowaniem za pomoc i autografem Marcina Dorocińskiego. Do tego jeszcze: voucher na czwartkowy Festiwal Muli do Rockopolis, zaproszenie do Złotej Kaczki, płyta DVD Kabaretu Łowcy.B z autografami i wiele, wiele innych, w tym wyjątkowa rzecz - maskotka Adasia, podarowana przez niego na sobotnią licytację. Zdjęcia i opisy wystawianych na aukcję przedmiotów znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.

Do akcji pomocy włączają się też biegacze. O 11.00 na terenach przy pilskim Aquaparku rozpocznie się Bieg Charytatywny "Biegniemy dla Adasia". - Naszym celem jest wykręcenie tego dnia dystansu 1389 km, czyli odległości między Piłą a Londynem gdzie aktualnie przebywa Adaś. Wpisowym będzie dobrowolny datek do puszki na rzecz Adasia Undro. Spotykamy się o 11.00 i do 12.00 kręcimy kilometry na stadionie przy pilskim Aquaparku. O 12.10 wystartuje bieg główny na dystansie 2,2 km z Aquaparku do Szkoły Podstawowej nr 12 na ulicy Lelewela - mówi współorganizatorka biegu, Justyna Jasoń. - Liczymy na Waszą pomoc i obecność. Pamiętajcie, że liczy się każda para nóg i każda złotówka. Nie liczy się czas, nie liczy się miejsce na mecie – ważny jest fakt, że staniecie na starcie i razem z nami pokonacie dystans, który może uratować życie - dodaje. Biuro zawodów czynne będzie od 10.30. Więcej informacji o biegu i zapisach do niego znajdziecie TUTAJ i na Facebooku.

Aktualnych doniesień o sobotnim Festynie szukajcie na stronie wydarzenia na Facebooku. Tego, co dzieje się u Adasia i jego rodziny dowiecie się odwiedzając stronę internetowąwww.AdamUndro.info.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz